/Files/images/одуванчик.png

Пам’ятка для батьків

Не поспішайте задовольняти бажання дитини.

Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу.

Давайте дитині постійні доручення, стежте за їх виконанням.

Навчіться вислуховувати свою дитину, бути терплячими, не поспішайте закінчувати за неї фрази, не перебивайте не підганяйте.

Не нав’язуйте дитині своєї волі, краще аргументовано доведіть, що так буде краще.

Привчайте дитину до аргументації своїх вчинків: пропонуйте їй щоразу замислитися над тим, що вона хоче робити або що робить.

Спонукайте дитину пізнавати довкілля.

Створіть навколо маляти безпечні умови його перебування та пізнання.

Пояснюйте дитині зрозумілою мовою, але без сюсюкання та зайвого спрощення, призначення та корисність різних речей, правила користування ними.

Вчасно привчайте дитину до самообслуговування: щоб не викликати протидії вашим домаганням, продумайте ігрові форми, зацікавлюйте, заохочуйте гарними словами, авансуйте її зусилля.

З найменшого віку привчайте шанувати й любити своїх батьків, бабусь й дідусів, братиків та сестричок; не допускайте їх самоствердження за рахунок інших.

Поважайте свою дитину не принижуйте її гідність брутальними словами, глузуванням з її незграбності та неумілості, фізичними покараннями.

Пам’ятайте: прикладом для дитини є її батьки.

Любіть дитину не сліпою, а мудрою любов’ю, яка допоможе їй вирости гарною людиною, вдячною Вам і здатною до самореалізації в різних життєвих умовах.

Кiлькiсть переглядiв: 43