День святого Миколая

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі—День Миколи, Зимовий Миколай)— це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря—6 грудня.

За традицією, цієї ночі діти отримуютьподарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів,моряків,торговців, ілучників.

В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.