План заходів

щодо національно-патріотичного виховання

у Харківському навчально-виховному комплексі №112

на 2017/2018 навчальний рік

Метою викладання Захисту Вітчизни і військово-патріотичного виховання учнів школи є:

· вивчення існуючої системи військової підготовки, організації внутрішньої та вартової служби, повсякденної життєдіяльності військових підрозділів ;
· викладання навчального матеріалу предмета відповідно до положень загальновійськових і бойових статутів Збройних Сил України, подання навчального матеріалу з урахуванням переходу національних Збройних Сил на професійну основу і наближення їх до сучасних стандартів;
· впровадження комп’ютерних графічно-інформаційних технологій у засвоєння основ військової справи, цивільного захисту, медичних знань і першої допомоги;
· створення сучасної навчально-матеріальної бази з можливостями проведення практичних занять з тактичної, вогневої і прикладної фізичної підготовки у межах території навчальних закладів.

Основними завданнями предмета Захист Вітчизни в школі є:

· Ознайомлення молоді з основними положеннями Конституції України про захист Вітчизни, Законів України “Про оборону України”, “Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, інших нормативно-правових актів з питань оборони, військового будівництва та проходження військової служби.

· Прищеплення учнівській молодді свідомого поняття щодо військового обов’язку в разі виникнення загрози суверенітету та територіальній цінності України.

· Набуття знань про функції Збройних Сил України та інших військових формувань, їх характерні особливості.

· Засвоєння основ військової справи, цивільної оборони і медико-санітарної підготовки.

· Здійснення психологічної підготовки до військової служби.

№ з/п Назва заходу Термін Відповідальні Відмітка про виконання
1 Проведення роз’яснювальної роботи серед допризовної молоді щодо вивчення нормативно-правових актів, які регламентують вивчення предмету Захист Вітчизни. протягом року Коваленко А.О. Карімова Г.В. Класні керівники
2 Вивченні Статутів та їх безперечне виконання протягом року Коваленко А.О. Карімова Г.В.
3 Участь у шкільних, районних, міських заходах військово-патріотичного виховання. протягом року Шахун І.В. Коваленко А.О. Карімова Г.В.
4 Внесення до планів виховної роботи класних керівників питань щодо військово-патріотичного виховання молоді. вересень, січень Коваленко А.О. Класні керівники Карімова Г.В.
5 Здійснення контролю за виконанням плану роботи з військово-патріотичного виховання протягом року Адміністрація Шахун І.В. Карімова Г.В.
6 Для здійснення більш повного засвоєння програм максимально використовувати кабінет «Захист Вітчизни» . протягом року Коваленко А.О. Карімова Г.В.
7 Продовжувати спільну роботу закладу освіти з військовими частинами протягом року Шахун І.В.
8 Шефської допомога учасникам бойових дій, ветеранам Другої світової війни, людям похилого віку протягом року Ємельянова Н.М.
9 Проводити акції щодо впорядкування меморіальних комплексів, могил загиблих воїнів, які полягли за вільну і незалежну Україну протягом року Ємельянова Н.М.
10 Щорічно проводити акції «Козацькими стежками», «Їх імена безсмертні», «Пам’ять втрачених сил”, акції, пов’язані з Голодомором 1932-1933 і 1947 р.р., репресіями, уроки мужності з нагоди відзначення Дня Захисника України, Дня Збройних Сил України, згідно з календарем пам’ятних дат Шахун І.В. Коваленко А.О. Карімова Г.В. Класні керівники
11 Забезпечити проведення акції «Пам’ять” до річниці Перемоги над нацизмом у Європі. травень Балицька Л.В.
ВЕРЕСЕНЬ
12 Тематична бесіда з учнями 9 класу на тему «Збройні Сили України на сторожі безпеки і незалежності Держави». 9 Шахун І.В.
ЖОВТЕНЬ
13 Змагання з стрільби з пневматичної гвинтівки, присвячені Дню Збройних Сил України 9-11 Коваленко А.О.
ЛИСТОПАД
14 Лекція на тему: «Структура Збройних Сил України і їх завдання» 10-11 Коваленко А.О.
15 Змагання з стрільби з пневматичної гвинтівки, присвячені Дню Збройних сил України 8-11 Коваленко А.О.
ГРУДЕНЬ
16 Місячник оборонно-масової роботи протягом місяця Коваленко А.О.
БЕРЕЗЕНЬ
17 Підготовка до Дня ЦЗ протягом місяця Шахун І.В. Коваленко А.О.
КВІТЕНЬ
18 Підготовка формувань ЦЗ Протягом року Шахун І.В. Коваленко А.О.
19 Проведення Дня ЦЗ Згідно плану Шахун І.В. Коваленко А.О.
20 Командна першість із стрільби з ПГ, присвячена Дню Перемоги над нацизмом у Європі (9-11 кл.) Згідно плану Коваленко А.О.
ТРАВЕНЬ
21 Уроки Мужності, присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Європі За планом Ємельянова Н.М. Балицька Л.В.