На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 №270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), «Правил проведення туристських подорожей з учнівською і студентською молоддю України», затверджених наказом Міністерства освіти України від 24.03.2006 № 237 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», наказів управління освіти Харківської міської ради від 15.05.2008 № 81 «Про загальний порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків у навчальних закладах м.Харкова», забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства, та з метою запобігання випадкам дитячого травматизму під час навчальних екскурсій, державної підсумкової атестації , навчальної практики та канікул у ХНВК №112 протягом 2013 – 2014 навчального року проводилась відповідна робота з питань попередження та профілактики усіх видів дитячого травматизму та запобігання нещасним випадкам.

Попередження дитячого травматизму є одним з найважливіших заходів з охорони здоров’я та життя дітей .

Головною метою роботи школи щодо попередження дитячого травматизму та запобігання нещасним випадкам є створення навичок здорового способу життя; виховання власної обережності учнів; збереження повноцінного фізичного розвитку дітей.

З метою охорони здоров’я та життя дітей на початку кожного нового навчального року складається план заходів з профілактики дитячого травматизму; план заходів щодо виконання районної програми забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздах; план заходів з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму; план заходів з протипожежної безпеки; заходи з охорони праці в школі; заходи щодо запобігання надзвичайних ситуацій, пожеж та нещасних випадків виробничого характеру; план заходів щодо профілактики побутового травматизму серед педагогічного та учнівського колективів; план місячника „Безпека руху”, видаються накази по НВК № 112 „Про склад комісії для розслідування нещасного випадку”, з метою розслідування нещасних випадків, що сталися під час проведення навчальних занять та „Про посилення роботи щодо попередження та профілактику дитячого травматизму”.

На нарадах при директорові , методоб’єднаннях класних керівників, педагогічних нарадах постійно обговорюються питання профілактики та попередження дитячого травматизму.

Велику увагу педколектив школи приділяє роботі в цьому напрямку. У школі викладаються предмет „Основи здоров’я”, де учні вивчають протипожежну безпеку, правила безпеки на воді, користування електроприладами, правила поводження з вибухово-небезпечними предметами та інше.

Проводяться батьківські збори, на яких класні керівники обговорюють питання профілактики дитячого травматизму, збереження життя і здоров’я дітей у позаурочний час.

З початком оздоровчого сезону класні керівники та адміністрація школи ведуть спільну активну роботу щодо попередження дитячого травматизму на воді. На методичних об’єднаннях класних керівників кожну чверть приділялася увага цим питанням, вчителі діляться досвідом роботи в цьому напрямку. Учні школи раз на рік відвідують районну пожежно-технічну виставку.

Усі класи школи беруть активну участь у шкільних заходах на тему попередження дитячого травматизму.

Вчителі хімії, фізичної культури та здоров’я, праці, інформатики, фізики, предмета «Захист Вітчизни» на початку кожного уроку, якщо використовують небезпечні обладнання чи матеріали, проводять цільові інструктажі з попередження дитячого травматизму з метою збереження життя і здоров’я дітей.

Поблизу школи знаходиться перехрестя, другорядні дороги одностороннього руху. Встановлений дорожній знак «Пішохідний перехід».

Питання профілактики всіх видів дитячого травматизму постійно контролюється адміністрацією школи: перевіряється стан ведення ділової документації з відповідного питання: класні журнали, щоденники учнів, плани виховної роботи класних керівників; наявність класних куточків безпеки життєдіяльності, відвідуються позакласні виховні заходи з відповідного питання.

Класні керівники постійно проводить інструктажі з попередження життя і здоров’я дітей під час виїзду на екскурсії, виставки, театри та музеї, та проводять відповідні записи в журналах, щоденниках, журналі реєстрації інструктажів учнів під час виїзду зі школи.

Розроблені план заходів з профілактики дитячого травматизму на 2014 – 2015 навчальний рік, план заходів щодо санітарно-гігієнічного навчання й виховання учнів школи, план заходів з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, план заходів з протипожежної безпеки, заходи з охорони праці у школі, заходи щодо запобігання надзвичайних ситуацій, пожеж та нещасних випадків виробничого характеру, план заходів щодо профілактики побутового травматизму серед педагогічного та учнівського колективів, план місячника “Безпека руху”.