ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

ЗА НОМЕРОМ 101 або 102!

Інформуваннянаселення з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, поводження із вибухонебезпечними предметами.

Довибухонебезпечних предметів належать:

Вибухові речовини — хімічніз’єднанняабосуміші, здатніпідвпливомпевнихзовнішніхдій (нагрівання, удар, тертя, вибухіншоговибухового пристрою) до швидкогохімічногоперетворення, щосаморозповсюджується, з виділеннямвеликоїкількостіенергії і утвореннямгазів.

Боєприпаси– виробивійськовоїтехніки одноразового вживання, призначені для враженняживоїсили супротивника. До боєприпасів належать: бойовічастки ракет; авіаційні бомби; артилерійськібоєприпаси (снаряди, міни); інженернібоєприпаси (протитанкові і протипіхотніміни); ручнігранати; стрілецькібоєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматівтощо).

Піротехнічнізасоби:патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибуховіпакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.

Саморобні вибухові пристрої — пристрої, в якихзастосованийхоча б один елементконструкціїсаморобноговиготовлення: саморобніміни-пастки;міни-сюрпризи, щоімітуютьпредметидомашньогопобуту, дитячііграшкиаборечі, щопривертаютьувагу.

Як розпізнативибухо-небезпечні пристрої!

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

предмети з незнайомими або незначними для цієї обстановки чи території;

наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

предмет може бути підвішений на деревині або залишений на лавці.

  1. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • · торкатися предмету і пересувати його;

· користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами поряд з невідомим предметом (вони можуть спровокувати вибух);

· заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

· торкатись підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРОМ 101 або 102!

Кiлькiсть переглядiв: 218