/Files/images/logo/logo112-bw-back.png

Рекомендації психолога для батьків учнів початкових класів (дистанційне навчання)

1. Чітко визначте місце у помешканні, де є «ділова» зона вашої дитини – де вона вчиться вдома.

2. Розрахуйте час пробудження і підйому дитини – це ваш обов’язок.

3. Складіть розпорядок на день (підйом, сніданок, навчання, обід, відпочинок та інше). Дитині буде легше втягнутися в навчальний процес.

4. Вранці будить дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.

5. Встановіть обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”.

6. Під час виконання завдань з вчителем не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. Пам’ятайте, що ви не вчителі для своїх дітей, дитина може не сприймати вас у цій ролі…

7. Для виконання домашнього завдання складіть з дитиною план: с початку ти робиш це, потім – це... Адже, якщо дитина бачить одразу усі завдання, це приводить до паніки та відмови навчатися.

8. Коли потрібна допомога, то без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: “ти все вмієш”, “поміркуймо разом”, “згадай, як пояснював вчитель” тощо. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань; школа не повинна асоціюватись із додатковим покаранням.

9. Процес адаптації до нових умов може тривати до 2-5 місяців. Будьте терплячими до своєї дитини!

10. Протягом дня знайдіть час для спілкування з дитиною. Спитайте, що дитина дізналась нового, що їй сподобалось, що не сподобалось і чому.

11. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже. Будьте вдячним слухачем, а не порадником.

12. Розвивайте інтерес дітей до навчання, дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища.

13. Виховуйте у дітей поважне ставлення до вчителя, батьків, людей похилого віку.

14. Доручіть дитини домашні обов’язки: полив квітів, прибирання за домашнім вихованцем, прибирання свого спального та робочого місця.

У сім’ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Коли щось не виходить, порадьтесь з вчителем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

Будьте турботливі до найближчого оточення, а передусім до себе. Подбайте про своє самопочуття — висапайтеся, займайтеся тим, що вам до вподоби, балуйте себе приємними дрібницями. Слухайте тиху релаксаційну музику, дивіться добрі, оптимістичні фільми. У спокійних і впевнених батьків - спокійні та впевнені діти.

Корисне посилання: тут

Кiлькiсть переглядiв: 140